Witamy w serwisie heraldyczno-genealogicznym Domu Polonii w Pułtusku www.herby.com.pl.
W naszym serwisie możecie Państwo przeczytać artykuł na temat amatorskiego prowadzenia poszukiwań genealogicznych. Można również zgłębić podstawy zasad heraldycznych, charakterystycznych dla polskiej heraldyki, które w zasadzie obowiązują do dzisiaj. Pojawiła się bowiem moda na tworzenie nowych herbów miast, powiatów. Również duchowni wyższego stopnia posługują się herbami.
Rozpoczynamy internetową publikację "Słownika Nazwisk Współcześnie w Polsce Używanych", który pozwoli sprawdzić ilu ludzi o danym nazwisku występuje w Polsce oraz jaki jest rozkład terytorialny ich występowania.
Już teraz możecie Państwo skorzystać z wyszukiwarki - katalogu herbów, w którym będziemy stopniowo umieszczać wizerunki i informacje o polskich herbach. Na początek umieszczone zostaną podstawowe wersje (bez odmian) najbardziej znanych herbów rycerskich i szlacheckich, których opisy zamieścił w swoich "Klejnotach" Jan Długosz.
Wyszukiwarka umożliwia szukanie herbów według kryterium nazwiska, co umożliwia sprawdzenie jakimi herbami posługiwały się w przeszłości osoby o danym nazwisku.
Więcej informacji już wkrótce!

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEGO SERWISU!

E-mail: Administrator

www.dompolonii.pultusk.pl